Jak pracujemy

Zajmujemy się projektowaniem  w zakresie architektury krajobrazu dla klientów prywatnych i  instytucjonalnych. Są to ogrody przydomowe, zieleń osiedlowa, zieleń parkowa, elementy małej architektury, altany, pergole, grille itp. Mówiąc najprościej zaaranżujemy całą Twoja przestrzeń, która zaczyna się poza murami Twojego domu. Każdy projekt w założeniach  oparty jest na życzeniach i marzeniach klienta. Jednak dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu powstają ogrody estetyczne i funkcjonalne – ponadczasowe. Tworzymy  miejsca, w których świat roślin tworzy spójną całość  z architekturą, funkcją  i charakterem otoczenia.

PROJEKTUJEMY :

  • ogrody prywatne

  • przestrzeń osiedlowa

  • inwentaryzacje dendrologiczne

  • rewitalizacja zieleni zabytkowej

  • elementy małej architektury – ogrodzenia, altany, tarasy, pergole, elementy wodne

  • projekt zbiorników wodnych - stawów kąpielowych, baseny naturalne

  • zielone dachy

  • place zabaw

  • otoczenie firm

  • zagospodarowanie tarasów

Proces projektowy

Spotkanie

Zapoznanie z inwestorem i tematem. Spotkanie odbywa się na miejscu przyszłej realizacji projektu. Wspólnie określamy zakres i wytyczne do prac projektowych wedle życzeń inwestora.

Przygotowanie indywidualnej oferty.

Przygotowujemy ofertę cenową na nasze prace projektowe  z zakresem i harmonogramem ich wykonania. Po jej akceptacji  i podpisaniu umowy przystępujemy do dalszych prac.

Projekt koncepcyjny

Jest to ogólny pomysł i zarys funkcjonalny  ogrodu, sporządzony na rzucie działki z 2 lub 3 rysunkami kluczowymi widokami na ogród, przedstawiamy inspiracje. Wspólnie z inwestorem precyzujemy kierunek projektu. Koncepcja nie zawiera wymiarów i ilości materiałów, nazw gatunków roślin 

Projekt wykonawczy.

Jest pełnym opracowaniem składającym sie z rysunków wykonawczych i wytycznych niezbędnych do realizacji ogrodu, także dodatkowych elementów małej architektury, typu: nawierzchnie twarde, taras, altana, grill itp.

Dokumentacja zawiera również zestawienie ilościowe użytych materiałów oraz roślin.

Realizacja

Nadzór autorski. Wizyty na miejscu realizacji ogrodu, mające na celu kontrolę zgodności prac budowlanych i ogrodniczych z projektem, pomoc w doborze wykonawców, materiałów, wspólne spotkania z branżystami. Polecamy sprawdzone przez nas firmy wykonawcze, których praca również  podlega  naszemu nadzorowi autorskiemu.

Please reload

Katarzyna Piskorowska

główny projektant

mgr inż. Architekt Krajobrazu

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Ze światem roślin ozdobnych miała styczność od dzieciństwa poprzez sezonowe prace w rodzinnym gospodarstwie szkółkarskim. Zmysł plastyczny, zamiłowanie do roślin i chęć tworzenia użytkowych i estetycznych przestrzeni zaprowadziło ją na kierunek  Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.  Ukończyła również podyplomowe studium o kierunku Planowanie i Gospodarka Przestrzenna na Politechnice Śląskiej. 

Warsztat projektowy doskonaliła w pracowni krajobrazu  Tetrastigma oraz Plantacja Architektura Krajobrazu.

Projektowaniem krajobrazu zajmuję się od 2007 r. 

Please reload

 "Ogród powinien przede wszystkim dawać szczęście i ożywiać umysł swoim pięknem"

Gertruda  Jekyll

adres siedziby:

JASMINUM Sp. z o.o., ul. Jana Długosza 5/5, 51-162 Wrocław, NIP: 8842777940

KRS 0000682211

© 2017 by Jasminum